Тема: Урок – вікторина з розвитку зв’язного мовлення 4 клас
Мета:
формування предметних
компетентностей: повторити і узагальнити знання учнів з вивченої теми;
збагатити словниковий запас учнів; вчити порівнювати, аналізувати; розвивати усне мовлення
і мислення; виховувати любов до рідної мови;
формування
ключових компетентностей:
вміння
вчитися: формувати здатність розуміти визначену вчителем мету
навчальної діяльності; учити виправляти помилки у своєму мовленні;
соціальної:
удосконалювати
здатність працювати в парі та групі, висловлювати свої власні думки, робити
висновки;
загальнокультурної:
учити дотримання норм культурної поведінки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вчитель:
Любі діти! Добрий день!
Зичу праці і пісень.
А ще,друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!
Учні:
Добрий день! Добрий день!
Дякуєм за побажання.
На урок берем з собою
Знання, вміння, навички й
старання.
ІІ. Вступне слово вчителя.
-
Діти,
сьогодні ми з вами проведемо вікторину. Для цього нам потрібно розділитися на
дві команди. Зараз кожен із вас витягне із кошика листочки. У кого буде
хмаринка, ті об’єднуються в одну групу, а сонечка – в іншу.
А тепер почнемо змагання. Давайте повторимо правила, які ми з вами разом
склали і повинні дотримуватися під час змагання:
1.
Не викрикувати.
2.
Не перебивати
іншого.
3.
Чекати своєї черги.
4.
Поважати інших
учасників.
5.
Бути активними.
6.
Радіти успіхам
своїх товаришів.
ІІІ. Вікторина
1.
Скласти прислів’я.
«Хмаринки»
Прислів’я - варті однієї
правди.
Учіння - слово батьків.
Тисяча неправд - джерело знань.
«Сонечко»
На вогонь і воду - а проти молодця і сам вівця.
Кіт мишей - надій не покладай.
Молодець проти овець - в рукавицях не ловить.
2.
Відгадай загадку
«Хмаринки»
§ Маю плаття зелененьке,
гнучкі, ніжні віти,
білі ноги, стан тоненький.
Як я звуся , діти? (береза)
§ На «я» починається,
На «я» кінчається,
В садку росте,
На ній плоди є. (яблуня)
«Сонечко»
§ У зеленій траві зійшло,
усміхнулось, розцвіло.
Потім стало біле-біле
і за вітром полетіло. (кульбаба)
§ Я росла в земляній темниці,
Як зросла – взяли в світлиці.
З мене шкуру всі деруть,
Мене варять, мене труть. (картопля)
3.
Поясніть прислів’я.
«Хмаринки»
Добра праця ніколи не пропаде.
Згаяного часу і конем не
здоженеш.
«Сонечко»
На чорній землі білий хліб
родить.
Весняний день рік годує.
4.
Як ви розумієте….
«Хмаринки»
Аж кипить у руках. (швидко щось робити)
Брати близько до серця. (не бути байдужим до чогось, переживати за щось)
Гладити за шерстю. (догоджати кому-небудь)
«Сонечко»
Кури не клюють. (дуже багато)
На сьомому небі. (дуже веселий, задоволений)
Язик без кісток. (говіркий, балакучий)
5.
Складання віршика-буріме.
«Хмаринки»
Сонце світить та не…( гріє) .
Листячко в садах…(жовтіє).
В полях зібрали …(урожай).
Летять шпаки у теплий…( край).
«Сонечко»
М’ячик…(скаче),
Дощик…(плаче).
А курочка….(кудкудахче).
А ми віршики….(складаємо),
Дружно рими….(добираємо).
6.Розгадай кросворд.
(Потрібно знайти слова -
героїв казок. Яка команда більше знайде, та й переможе)
|
З |
А |
К |
Ч |
И |
Л |
А |
Б |
|
Ц |
Й |
А |
И |
С |
А |
Б |
Й |
|
А |
Ч |
В |
Е |
І |
Д |
Ь |
І |
|
Р |
И |
К |
Д |
М |
О |
З |
М |
|
І |
В |
Д |
І |
Д |
Х |
О |
К |
|
А |
Н |
М |
И |
О |
К |
Т |
К |
|
І |
О |
К |
Ш |
О |
Ш |
И |
І |
|
В |
А |
Н |
А |
Р |
О |
Г |
Т |
Відповіді:
(ДІД, БАБА. КІТ. ЗАЙЧИК, ЛИСИЧКА, ВЕДМІДЬ,
ЗМІЙ. ІВАНКО, ЦАРІВНА, МИША, КОТИГОРОШКО, ОХ).
IV. Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне
сонце,
Зазирнуло у
віконце.
Ми до нього
потяглися,
За промінчики
взялися.
Будем дружно
присідати,
Сонечко
розвеселяти.
Встали – сіли,
встали – сіли.
Бачте, як
розвеселіли.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю
припрошати.
Нумо разом, нумо
всі
Потанцюймо по росі.
7.
Шаради
«Хмаринки»
§ Префікс від слова перенести,
корінь від слова казка.(Переказ)
§ Корінь від слова квітка,
суфікс від слова вудочка, закінчення
від слова зірка. (Квіточка)
«Сонечко»
§ Корінь від слова риба,
суфікс від слова ручки, закінчення
від слова липа. (Рибка)
§ Корінь від слова лісок,
суфікс від слова зимова, закінчення
від слова червоний. (Лісовий)
8.
Відгадай кросворд.
(У клітинках
кожного рядка потрібно записати слова – іменники)
|
1 |
І |
|
|
|
|
2 |
М |
|
|
|
|
3 |
Е |
|
|
|
|
4 |
Н |
|
|
|
|
5 |
Н |
|
|
|
|
6 |
И |
|
|
|
|
7 |
К |
|
|
|
1.
Ще не смеркло, а на
заході зійшла вечірня….
2.
Опівдні на вахту
заступила нова….робітників.
3.
Хоч велика вся…., а
Батьківщина ж в нас єдина, - це рідна ненька Україна.
4.
…була цікава, і її
швидко прочитали учні всього класу.
5.
Бабусі допомагає….
6.
Найраніше в нашім
саду цвіте абрикос, а потім ….
7.
Діти зійшли на
вершину гори і побачили, що ….звисає над глибокою ущелиною.
Відповіді:
(Зірка, зміна,
земля, книга, онука, вишня, скеля)
9. Скоромовки.
(З кожної команди один учень говорить скоромовку.
Перемагає та команда , яка краще це зробить)
Ø Сів шпак на шпаківню, заспівав шпак пісню: «Так, як ти,
не вмію я, ти не вмієш так, як я».
Ø Їхав Сашко по шосе, а шосе Сашка несе.
10.Складання
акровіршів.
(Кожна команда отримує листочок із словом «школа».
Потрібно скласти вірш)
Наприклад :
Школа
Школу я ніколи не
забуду.
Коли я дорослим
навіть буду.
Однаково згадаю, і
не раз в житті,
Літа свої чудові,
золоті.
Адже широкий світ
довкола відкрила дітям рідна ….(школа)
Школа
Шлях у життя дає,
мов мати,
Кличе мудрості
пізнати.
От урок останній.
Квіти.
Люба вчителька моя.
А у неї – інші діти.
V. Підсумок уроку –
вікторини.
(За кожне правильне
завдання вчитель ставить один бал. Перемагає та команда, яка набере більше
балів).
Немає коментарів:
Дописати коментар