Тема: Як розмножуються рослини?
Мета:
формування предметних компетентностей: поглибити знання учнів про будову рослини;
ознайомити зі способами розмноження рослин на прикладі кімнатних рослин;
розвивати кмітливість,спостережливість, увагу, вміння порівнювати, виділяти
істотні ознаки; виховувати самостійність, інтерес до життя рослин.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати
здатність визначати з допомогою вчителя найістотніші ознаки у виконуваній
роботі, установлювати взаємозв’язок між причиною і наслідком;
загальнокультурної: учити
дотримувати норм мовленнєвої культури,
зв’язно висловлювати свою думку;
громадянської: удосконалювати
вміння висловлювати і пояснювати власну точку зору.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: картки, малюнки
із зображенням рослин, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Ø
Що ви вже знаєте про рослини?
Ø
Чим відрізняються дерева, кущі і трав’янисті рослини?
Ø
Які рослини бувають за тривалістю життя?
Гра «Однорічні -
багаторічні»
(вчитель називає рослини, діти повинні визначити до
якої групи вони належать)
Картопля, буряк,
морква, цибуля, пролісок, соняшник, конвалії, ліщина, каштан, береза, огірок, горох і т.д
Ø
Поміркуйте, чи є у рослин «діти»?
ІІІ.
Повідомлення теми і мети уроку.
Ø
Сьогодні ви дізнаєтеся, якими способами
розмножуються рослини.
ІV. Вивчення нового
матеріалу.
1.
Робота з підручником (с.50 – 51)
-Роздивіться малюнок на с.50 і скажіть яку будову
мають квіткові рослини? Які органи волошки забув намалювати художник?
- Відгадайте загадку: «Одне кинеш - цілу жменю
візьмеш» (Зерно).
- Сойка Синьокрила поцікавилася: «Що таке живець?
Як розмножуються рослини живцями?»
- Живець – це відрізана від рослини частина стебла
або листка, яка має здатність укорінюватися. Живці бувають стебловими і
листковими.
- Розгляньте малюнки на с. 51 та дізнайтеся, як
розмножуються пеларгонія і сансев’єра.
Поміркуйте: чому сансев’єру називають «щучим хвостом», а пеларгонію – калачиком?
-
Отже, діти, запам’ятайте: рослини
розмножуються насінням, стебловими та листковими живцями.
Вікторина (відгадайте рослину, назвіть способи
її розмноження)
Ø
Червона, солодка, пахуча, росте низько, до землі
близько. (Суниця)
Ø
Стоїть при дорозі на одній нозі, голова мала, а в
ній – тьма. (Мак)
Гра «Підкресли потрібне».
Ø
(Клас ділиться
на 3 групи. Перша група підкреслює рослини, які розмножаються коренем, друга –
стеблом, третя – насінням)
Ø
Фіалка, підсніжник, вишня, береза, тюльпан, мак,
картопля, огірок.
2.
Фізкультхвилинка
V.
Узагальнення і систематизація
знань.
5. Загадки
(відгадайте загадки і визначте як
розмножуються ці рослини)
o
Хто ховає під кущі наші супи і борщі?
(Картопля)
o
Сам червоний, а чуб зелений? (Буряк)
o
Під лопухом зелене яйце з хвостом.
(Огірок)
6. Гра «Угадай казку»
-
Згадайте казки, у яких ви зустрічалися з рослинами. Назвіть ці рослини.
Назвіть
способи розмноження. Які вони за тривалістю життя?
«Принцеса
на горошині» - (біб); «Ріпка» -( ріпа); «Горбоконик»
- (зерно);
«Попелюшка»
- (гарбуз); «Пригоди Чиполліно» -
(помідор, вишня).
V. Підсумок уроку.
- Що
ви нового дізналися на уроці?
- Як
розмножуються рослини?
- Що
було вам найцікавіше?
- Чи
задоволені ви уроком?
Немає коментарів:
Дописати коментар