вівторок, 1 листопада 2022 р.

"Множення чисел на 10, 100, 1000" урок математики у 4 класі

 

Урок математики у 4 класі

Тема: Множення чисел на 10,100, 1000

Мета:

Формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів з випадками множення чисел 10 і 100; ознайомити із розв`язуванням обернених задач до задачі на  знаходження суми двох добутків; закріпити таблицю множення; вчити розв`язувати нетрадиційні задачі;

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати творче, логічне мислення , пам`ять, увагу, математичне мовлення; самостійне мислення; прищеплювати інтерес до вивчення математики;

комунікативної: розвивати вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;учити учнів на основі своїх юнь знаходити розв’язок задач; виховувати активну життєву позицію, прагнення до успіху через наполегливу працю.

соціальну: вчити дітей самостійно працювати, працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: презентація, роздатковий  матеріал, , завдання на картках, Лего

Хід уроку

      I.            Організаційний момент

- Діти, сьогодні до нас прийшли на урок гості. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).

                 Доброго ранку, травам росистим!

                 Доброго ранку, квітам барвистим!

                 Доброго ранку, сонечку ясному!

                 Людям усім і усьому прекрасному!

 Вправа «Настрій»

  -   Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте посмішку.

У нашому класі стало ніби світліше від ваших щирих посмішок.

А зараз покажіть мені, який у вас настрій. (Діти обирають малюнок настрою).

   -  А тепер налаштовуємося на серйозний, працьовитий настрій. Для цього нам потрібно взяти на урок: , Увагу,Розум,Охайність, Кмітливість.

 

   II.            Перевірка домашнього завдання

Задача 456

- Оберіть правильну відповідь до задачі а) 160, б)180, в)170

III.            Актуалізація опорних знань учнів

      Математична розминка, проводиться методом «Блискавка»:

-  Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні частки?

- Який знак треба поставити між числами при збільшенні числа у кілька разів?

- Якщо в задачі запитується скільки залишилося, яку дію виконуємо?

-  Як знайти частину від числа?

-  На яке число не можна ділити?

-  Назвіть компоненти при множенні.

-  Що дістанемо в добутку при множенні на 1?

-  Що дістанемо в добутку при множенні на 0?

Каліграфічна хвилинка

Щоб цифри правильно писати,

Хвилинку каліграфії треба почати!

Цифри пишу рівнесенько,

Щоб було гарнесенько.

Написання цифри 7.

Цифра 7 у вважається магічною.

-А чому, може хто знає?

1. Тиждень складався з 7 днів.

2. Веселка має 7 кольорів.

3. Нотний стан має 7 нот.

4. Коли людина щаслива, вона говорить « на сьомому небі».

5. Із числом 7 тісно пов'язані всім відомі казки: «Вовк і семеро козенят»; «Білосніжка і сім гномів».

6. Число 7 збереглось у нашій мові у вигляді приказок і прислів'їв: «Семеро одного не чекають», «Сім раз відмір, один раз відріж», «У семи няньок дитина без ока»,

«Сім п'ятниць на тиждень» .

- Діти, ви довели, що число 7 було магічне.

Математичний диктант

1. Знайти добуток чисел 8 і 9;

2. знайти частку чисел 32 і 8;

3. 3 збільшити у 5 разів;

4. 20 зменшити у 4 рази;

5. 50 збільшити на 8;

6. знайти різницю чисел 50 і 2;

7. знайти суму чисел 60 і 6;

8. 40 зменшити на 8;

9. 8 поділити на 1

10. знайти третину від 21.

 

IV.            Повідомлення теми і мети уроку

-   Сьогодні на уроці ми з вами навчимося множити 10,100,1000;

 повторимо таблицю множення. Будемо творчо працювати над задачами.

 Робота над новим матеріалом

Пояснення способу обчислення

2х10=20

2х100=200

2х1000=2000

Отже, щоб помножити число на 10, потрібно дописати справа один нуль, на 100- два нулі, а на 1000 – три нулі.

 

Робота з підручником.

№462 (усно)

№460 (розташувати числа в порядку зростання і прочитати слово)

230812, 283012, 288013, 308212, 328082 -Голос

Робота над задачею № 464

-         Про що розповідається в задачі?

-         Запишіть коротку умову.

25кг-16л-?пл.по 2л.

75кг-?л-?пл.по 2л

1)75:25=3(р)-збільшилася маса апельсинів

2)16х3=48(л)-буде соку із 75кг

3)48:2=24(пл.)

Відповідь :знадобиться 24 пляшки

Вправа «Кольорова вежа» ( Використання Лего)

— Письмово обчисліть вирази. З відповідей побудуйте кольорову вежу.

синій

блакитний

зелений

оранжевий

жовтий

червоний

60

400

50

300

3000

20

Кольорова вежа:

300— оранжевий

3000 — жовтий

20 — червоний

60— синій

50 — зелений

400 — блакитний

Приклади:

3х1000=?   4х100=?   3х100=?   2х10=?   5х10=?  6х10=?

Веселі задачі
Нуль кругленький, - кожен знає,
Але хто з вас вiдповiсть
Скiльки буде, як нуль цей,
Ми помножимо на шiсть? (0 * 6 = 0)
Майстри роблять 10 возiв,
Гнуть залiзо, тешуть лiс,
Порахуйте, любi дiти,
Скiльки треба їм колic? (4 * 10 = 40)
Вугiлля я на воза взяв,
Кiлограмiв 100 поклав.
Їздив я чотири рази.
Привiз скiльки?
Хто з вас скаже? (100 * 4 = 400)

   V.            Підсумок уроку. Рефлексія

                    Гра "Мікрофон"

   ─ Чи сподобався вам урок?

   ─ Чим цікавим займалися на уроці?

   ─ Що більше всього запам’ятали?

     Про що нове дізналися?

   ─ Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

(Використовуємо коло самооцінки)

 

VI.            Домашнє завдання

задача № 456

завдання № 457.

Дякую всім за урок!

Немає коментарів:

Дописати коментар